Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Jak uzyskać zdrową opaleniznę?Kosmetyki do opalania na solarium zawierają składniki pielęgnujące i nawilżające oraz witaminy, mające zbawienny wpływ na naszą skórę. Przede wszystkim łagodzą one wpływ promieniowania ultrafioletowego. Większość produktów zawiera filtry przeciwsłoneczne, dlatego ma działanie ochronne. Jeżeli wybieramy się do solarium po raz pierwszy i nasza skóra nie jest przyzwyczajona do opalania, koniecznie musimy używać kosmetyków. Przyspieszają one opalanie.

Ludzie uwielbiają korzystać z solarium. Zwłaszcza zimą, kiedy brak im naturalnego słońca, chętnie odwiedzają to miejsce. Jako, że kosmetyki solaryjne są obowiązkowe do stosowania podczas opalania, każdy amator sztucznego opalania nabywa je chętnie, zwłaszcza w internecie. Internetowy sklep solarium jest więc biznesem, który może odnieść spory sukces. Przede wszystkim oferuje produkty popularne, dzięki czemu ma szansę zyskać sporo klientów.

Opalanie się w solarium powinno być poprzedzone dokładnym oczyszczeniem skóry. Przede wszystkim niewskazane jest używanie kosmetyków przeznaczonych do makijażu, ponieważ blokują one pory i zmniejszają efekty opalania. Nie należy również stosować żadnych balsamów, bowiem nie posiadają one filtrów UV i nie stanowią bariery ochronnej dla skóry. Przed rozpoczęciem opalania trzeba zastosować specjalne kosmetyki solaryjne, które zawierają w sobie odpowiednie składniki odżywcze.


Naukowcy i lekarze biją na alarm, że nadmierne opalanie, bez stosowania odpowiednich kosmetyków może być szkodliwe dla naszego zdrowia. Jednakże promienie ultrafioletowe są potrzebne człowiekowi, ponieważ oprócz ładnej opalenizny dzięki niemu nasz organizm wytwarza witaminę D. Opalanie może być zdrowe, zarówno na plaży, jak i w solarium. Kosmetyki do opalania posiadają w tej chwili odpowiednie składniki, które czyni opalanie bezpiecznym, dlatego należy je obowiązkowo stosować.

Szybkość opalania uzależniona jest od właściwości skóry każdego człowieka, jego karnacji czy PH. Najtrudniej ładną opaleniznę uzyskać osobom o jasnej karnacji oraz takim, które unikały dotąd kontaktu ze słońcem bądź solarium. Niezależnie jednak od skóry, każdy człowiek przed opalaniem powinien dobrać odpowiednie dla jego skóry kosmetyki, zwłaszcza w przypadku opalania w solarium. Kosmetyki solaryjnebowiem chronią nas przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.Komentowanie jest zamkniete.