Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Wczasy i urlop w Piwnicznej-Zdrój.


Mieszkańcy Piwnicznej Zdrój świetnie zdają sobie sprawę z uroku miejsca,w którym mieszkają. Wiedzą również, że kwatery w Piwnicznej Zdrój to rzeczywista żyła złota, gdyż z roku na rok coraz więcej turystów przybywa właśnie tutaj i szukają kwatery w Piwnicznej Zdrój. Z tego też powodu w mieście i gminie znajduje się ponad 3000 miejsc noclegowych, rozłożonych na pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, sanatoria czy kwatery prywatne. Nie brakuje również hoteli, prywatnych apartamentów czy schronisk górskich. Co ważniejsze, kwatery w Piwnicznej Zdrój nie mają wygórowanych cen, dlatego każdego będzie stać na przenocowanie właśnie tutaj. Miejscowi są również przygotowani pod względem świadczenia atrakcji turystycznych. W większości gospodarstw mieszkają ludzie, którzy są zatrudnieni przy obsłudze ruchu turystycznego. Flisacy, którzy zajmują się spływami łodzią wzdłuż Doliny Popradu, ludzie zatrudnieni w wypożyczalni quadów czy rowerów. Tutejsi posiadają także stadniny w których nauczają jeździć konno zarówno młodszych jak i starszych jeźdźców.
W porze zimowej, na terenach wielu z nich, szusują narciarze, gdyż Piwniczna Zdrój to miejscowość słynącą z idealnych warunków narciarskich. Mieszkańców można spotkać jako instruktorów jazdy na nartach czy na snowboardzie. Prowadzą oni także punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu i wiele innych miejsc. Również tutejsze restauracje i knajpy w większości obsadzone są przez tutejszy personel. Dlatego też, podczas obiadu czy kolacji można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących Piwnicznej Zdrój i okolicy. Jak widać więc, życie tutaj toczy się wokół przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają nie tylko zobaczyć okolicę, ale napić się jednej ze słynnych wód mineralnych, z których Piwniczna Zdrój po prostu słynie. Najlepiej będzie smakować z pewnością pod kopułą, czyli w punkcie wyznaczonym w Piwnicznej Zdrój, z którego można napić się wody bezpośrednio z ujścia źródła. Pobyt w Piwnicznej Zdrój więc pozytywny jest nie tylko dla miejscowych ale również dla przyjezdnych, którzy nie tylko zobaczą coś nowego ale również podreperują sobie zdrowie.Komentowanie jest zamkniete.