Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Wartościowe noclegi i pokoje w zakopanym.


Zakopane to najpopularniejsza miejscowość zimowych szaleństw w kraju. Najpotężniejszą skocznią w Polsce jest Wielka Krokiew, która znajduje się na północnym zboczu góry Krokiew. Zbudował ją K. Stryjeński na początku XX wieku, a do użytku oddano w 1925 roku. Do tego czasu skocznia ta jest ceniona przez zawodników, z tej przyczyny, że jest bezpieczna i pozwala na długie skoki. Wielka Krokiew może pochwalić się poza tym potężnymi trybunami, ponieważ pomieścić może aż 40 tysięcy osób, jakkolwiek rekord trybun skoczni było goszczenie około 50 tys widzów. Wielka Krokiew jest to nadzwyczaj ważny punkt Zakopanego i również jego namacalna wizytówka. Wielka Krokiew jest najczęściej pierwszym celem w planie turysty odwiedzającego Zakopane. Skocznia oferuje przepiękne widoki na miasto jak dodatkowo na ją góry. Wejście na skocznię jest znakomitą rozgrzewką mięśni, co zapewnia doskonałe samopoczucie na kolejne godziny.
Wielka Krokiew w Zakopanem to też miejsce spotkań najistotniejszych zawodów w skokach narciarskich – Pucharu Świata. W 2003 oraz 2004 Komisja Skoków Narciarskich FIS okrzyknęła zakopiańskie zawody Pucharu Świata za najznakomitsze z całego cyklu. Krokiew aż po trzykroć przyjmowała zawodników w czasie mistrzostw świata. W 2004 roku umieszczono na zeskoku igelit, dzięki któremu można na Wielkiej Krokwi organizować zawody w lecie. Rezerwuj Apartamenty Zakopane już teraz bo mamy wolne Pokoje Zakopane.Komentowanie jest zamkniete.