Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

xxx

Kobiety, czynnie uprawiających sport, wolą używać tamponów niż podpasek. Praktyczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie, tampony zapewniają dużo większą dyskrecję. Mogą być co prawda odpowiedzialne za groźną chorobę, szok toksyczny, który jednak zdarza się dość rzadko, i raczej tylko osobom nie przestrzegającym zasad higieny osobistej. Higiena okolic intymnych jest wciąż, niestety, dość często traktowana dość pobieżnie.
Błędem jest uważanie tamponów za niehigieniczne, trzeba po prostu używać ich zgodnie z przeznaczeniem; nie wolno zakładać ich na basen, jeżeli się nie miesiączkuje. nieprzestrzeganie elementarnych zasad higieny owocuje właśnie przesądami na ich temat.
Używanie do mycia tradycyjnego mydła, rzadkie zmienianie wkładek higienicznych, noszenie ciasnych ubrań i sztucznej bielizny oraz długie przesiadywanie w gorącej wodzie powodują niestety, przykrymi infekcjami dróg rodnych. gdy już dopada nas infekcja, warto zastosować lek Tantum Rosa, likwidujący towarzyszące jej dolegliwości, jak świąd czy pieczenie. Ma działanie przeciwzapalne i, co istotne nie narusza fizjologicznej flory pochwy. Sprzedawany jest pod postacią bardzo wygodnych w użyciu saszetek.
Poniektóre kobiety skarżą się na uczucie suchości w pochwie, co jest powiązane z niedostatecznym wydzielaniem śluzu pochwowego. Problem suchości waginy dotyka na ogół sfery seksualnej, zaburzając współżycie, może również powodować irytujące dokuczliwości takie jak świąd, pieczenie, podrażnienie; czasami wręcz ból podczas chodzenia. Za suchość pochwy odpowiedzialny jest zbyt mały poziom estrogenów w organizmie kobiety, lecz nie tylko; przyczyna niejednokrotnie leży po stronie psychiki, warto wtedy wybrać się na wizytę do psychologa lub seksuologa. Kobiety cierpiące z powodu cierpkości pochwy mogą śmiało sięgnąć po globulki Feminella Hyalosoft, zawierające między innymi nawilżający kwas hialuronowy. Dzięki ich stosowaniu każda kobieta będzie mogła znów cieszyć się udanym życiem erotycznym.Komentowanie jest zamkniete.