Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Szampony przeciwłupieżowy jaki wybrać i gdzie kupić?

Chyba nie ma osoby, której nie irytowałby łupież, bardzo brzydko wygląda i ciężko się go pozbyć. Jest dolegliwością, która doskwiera ponad 40 % populacji świata. Działa często na zasadzie „pojawiam się i znikam”, ustępuje na dłuższy czas, aby potem powrócić. Częściej jest problemem ludzi z przetłuszczającymi się czuprynami, gdyż łojotok jest sojusznikiem łupieżu. Przetłuszczające się włosy to doskonałe środowisko szczególnie dla łupieżu tłustego, charakteryzującego się żółtymi, ciężkimi i tłustymi łuskami. Bywa często mylony z łojotokowym zapaleniem skóry; jest poważniejszym zjawiskiem niż łupież zwykły – może w ekstremalnych przypadkach prowadzić do zupełnego wyłysienia. mimo tego jest częściej niż łupież zwykły bagatelizowany, ludzie nie zwracają na niego uwagi gdyż jest mniej zauważalny niż łupież pstry, biały. Zwykłe szampony drogeryjne na ogół nie radzą sobie z łupieżem. Co ciekawe, na jego powstawanie ma wpływ między innymi nadprodukcja hormonów męskich, androgenów. gdy wspomniane androgeny przeważać nad hormonami żeńskimi, dochodzi do wytężonej pracy gruczołów łojowych; włosy przetłuszczają się intensywniej, więc łupież, szczególnie tłusty, ma świetne warunki do rozwoju. Eunuchowie, mężczyźni wysterylizowani, nie wiedzą co to łupież, łojotok czy trądzik bo po prostu nie mają ciągle dostarczanego estrogenu.
Łupież nie ustąpi pod wpływem zwykłego szamponu drogeryjnego, ucieknie za to przed szamponem leczniczym, jak na przykład Nizoral, dość drogi, ale zawsze skuteczny. Szampon przeciwłupieżowy dla mężczyzn powinien różnić się od szamponu dla kobiet; dawno odeszły w niepamięć czasy, gdy mężczyźni myli czupryny mydłem. Jedną z ciekawszych propozycji jest szampon przeciwłupieżowy Phytheol, redukujący lekko nasilony łupież oraz regulujący pracę gruczołów łojowych.Komentowanie jest zamkniete.