Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Programy księgowe dla biur rachunkowych

Oprogramowania dla księgowości na naszym rynku wyrastają jak grzyby po deszczu.
Tylko w ofercie polskich producentów jest oferowane kilkadziesiąt aplikacji, które wykorzystywane są we wszelkiego typu działaniach księgowych.


Zasadnicza kwestia to pytanie czy aplikacja dostosowana jest do zakresu naszej działalności. Narzędzie przeznaczone na potrzeby jednego przedsiębiorstwa znacząco różni się od oprogramowania dla biur rachunkowych. W każdym przedsiębiorstwie, występuje problem rotacji pracowników i zaufania do nich. Odpowiedzią na te kwestie musi być system, który szczegółowo nadaje uprawnienia do większości typów operacji księgowych i w ten sposób daje kontrole wykonywanych zadań podwładnych.

Jeśli program do księgowości przewidziany jest dla firm świadczących usługi rachunkowe powinien być wyposażony w funkcjonalności wspierające obliczanie kosztów dla klienta zewnętrznego. W przypadku aplikacji na potrzeby wewnętrzne firmy ważniejsza staje się organizacja zadań pracowników księgowości dzięki harmonogramowi zadań.


Niezwykle istotny jest nowoczesny interfejs. Musi on w sposób intuicyjny prezentować kluczowe informacje o wprowadzanych fakturach takie jak adres, wysokość podatków, ilość dokumentów księgowych. Istotny jest podgląd statusu każdego dokumentu, aby kontrolować dalszy proces księgowania. Dalsze funkcje to zestawienia do druku, możliwość definiowania operacji automatycznych oraz zarządzanie kopiami bezpieczeństwa.


Ważne jest również zarządzanie bazami danych. Aplikacja musi pozwalać na wybranie okresu rozliczeniowego, a główne menu powinno być konfigurowalne, aby pozwalać na zmienianie linków do ulubionych operacji w programie.Komentowanie jest zamkniete.