Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Jeśli złamałeś nogę na śliskim chodniku to...


W Gazecie > Złamałeś nogę na śliskim chodniku?

Złamałeś nogę na śliskim chodniku?

Dodano: 2011-01-10 10:10:20
?Jeszcze mi zapłacą, pociągnę ich do odpowiedzialności, o mało nie złamałem nogi? – tego typu zdania słyszymy prawie codziennie na ulicy. Zwykle są okraszone jakimś niecenzuralnym epitetem w stronę jakich ?onych?. Oblodzone, zaśnieżone tym samym śliskie chodniki, denerwują nas wszystkich, ale okazuje się w praktyce, że uzyskanie odszkodowania za wypadek jest bardzo trudne.Pani Jadwiga Nowakowska, mieszkanka ul. Stelmacha walczy o odszkodowanie już ponad rok. Bezskutecznie. Kobieta złamała nogę na oblodzonej ścieżce do śmietnika.

- To było dokładnie w wigilię bożego narodzenia 2009 roku ? opowiada pani Jadwiga ? na ścieżce leżał zamarznięty śnieg. Uważałam, ale to nic nie dało, było zbyt ślisko. Pomimo że szłam bardzo wolno, przewróciłam się. Jakiś przechodzeń pomógł mi się podnieść i doprowadził mnie do drzwi.

Noga potwornie spuchła. W szpitalu okazało się, że to dwukostkowe złamanie stawu skokowego. Bardzo niebezpieczne, bo poszkodowana miała wtedy 80 lat. Po leczeniu i długiej rehabilitacji kobieta wystąpiła o odszkodowanie do zarządcy budynku. Ten przekazał sprawę do swojego ubezpieczyciela. I tu zaczęły się problemy. Mimo dokumentacji szpitalnej, wypełnienia właściwych dokumentów i załączenia rachunków Towarzystwo Ergo Hestia konsekwentnie odmawia wypłaty odszkodowania, tłumacząc, że nie ma dowodów, że… kobieta złamała nogę na ulicy.

Ostatnie pismo z 13 grudnia ubiegłego rok (czyli blisko rok po zdarzeniu) mówi, że poszkodowany musi nie tylko udokumentować rozmiar szkody, ale też wykazać winę ubezpieczonego. W ostatnim zdaniu czytamy, że kobieta może iść do sądu.

***

Takich spraw jest w Szczecinie bardzo dużo. Wiele osób robi sobie krzywdę ? z punktu widzenia kogoś, kto złamał nogę, sprawa jest oczywista. Z punktu widzenia zarządcy czy ubezpieczyciela – już nie. Pamiętajmy, że niezależnie od obowiązków administratorów utrzymanie non stop w idealnej czystości od śniegu chodników jest fizycznie niemożliwe. Trzeba po prostu bardzo uważać. Liczenie na późniejsze ewentualne proste i szybkie uzyskanie odszkodowania może się zakończyć bolesnym rozczarowaniem.


Aby w ogóle mieć szansę na wypłatę odszkodowania, należy po zdarzeniu:

1. ustalić, kto odpowiada za utrzymanie porządku na tym chodniku

2. obliczyć wysokość poniesionej szkody

3. zwrócić się o wypłatę odszkodowania do osoby odpowiedzialnej za utrzymanie porządku

4. wnieść pozew do sądu w razie odmowy wypłaty odszkodowania

5. złożyć apelację w przypadku niekorzystnego wyroku sądu pierwszej instancji

Właściciel budynku odpowiada za:

? wypadek na oblodzonym i nieodśnieżonym chodniku biegnącym wzdłuż budynku

? wypadek na oblodzonym i nieodśnieżonym podwórzu

? wypadek na mokrej posadzce na klatce schodowej i w bramie

Jak podaje http://www.24kurier.pl
1 komentarz do Jeśli złamałeś nogę na śliskim chodniku to…

  • Straż Miejska jest od tego by powiadomić odpowiedzialne służby … Po drugie patrol pieszy jest bardziej skuteczny a nie wozidełko w postaci samochodu służbowego przejeżdżają obok dziury i nawet uwagi nie zwrócą. Przykład ul Polna mają to gdzieś. Ja się pytam po raz ostatni kiedy ktoś zrobi porządek z swoimi Strażnikami i zagoni ich do pracy??… PANIE PREZYDENCIE czas przyjrzeć się pracy pana podwładnym i tak może po premii za brak wykonywania zadań ??

Skomentuj to !

 

 

 

Mozesz uzyc ponizszych tagow HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>