Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Rozwój nowoczesnych protez


W dzisiejszych czasach nie da się porównać wygody noszenia, funkcjonowania protez do tych z czasów historycznych?

Jedną z głównych różnic jest obecność nowych materiałów, takich jak zaawansowanych tworzyw sztucznych i kompozytów z włókna węglowego. Materiały protez kończyn są lżejsze, mocniejsze i bardziej realistyczny. Technologia, elektronika są dziś w większości zaawansowanych protezach, nawet z możliwością automatycznego dostosowania ich funkcji w pewnych zadań, takich jak uchwyty lub bieganie. Czego przykładem sa bite nowe rekordy w bieganiu.

Nowe materiały i technologie z pewnością zmodernizowana protetykę w ciągu ostatniego stulecia, jednak podstawowe elementy protez pozostają takie same. Choćby niektóre z tych.
Ptoteza biegowa
Konstrukcja
-  jest nazywana wewnętrzną ramką lub szkielet protezy kończyn. Konstrukcja musi zapewnić wsparcie strukturalne i musi być zbudowane z tradycyjnych metalowych prętów. Chociaż w ostatnich czasach z lżejsze kompozytów włókna węglowego zostały wykorzystane do stworzenia słupów. Konstrukcja jest czasami zamykana pokrywą, osłonką, zwykle wykonana z materiałów piankowych. Pokrycie można kształtować i dopasować do koloru odbiorcy odcień skóry, aby dać wygląd protezie kończyn naturalny wygląd.


Gniazdo (miseczka, lej) – Jest to część urządzenia protetyczne pacjenta z kikutem kończyny lub pozostałej części. Ponieważ gniazdo przenosi sił z protezy kończyny do ciała pacjenta, musi być starannie przymocowane do końcowej części, aby nie spowodować podrażnienia lub uszkodzenia skóry lub tkanek leżących u ich podstaw. W całości liniowej jest zazwyczaj usytuowany w głębi gniazda, a pacjent może również nosić warstwy skarpety, aby osiągnąć większe dopasowanie.

Układu zawieszenia – jest to, to co pozwala protezie kończyny dołączone do ciała. Mechanizm zawieszenia może przyjść w kilku różnych formach. Na przykład w przypadku systemu załadunku, pasy, pasy i rękawy są używane do mocowania protez urządzenia. W przypadku niektórych rodzajów amputacji, proteza jest w stanie zatrzymać ciężar tylko poprzez dopasowanie do kształtu pozostałych kończyn. Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów mechanizmów zawieszenia opiera się na podciśnieniu. W takich protezach kończyn siły są przenoszone na pozostałe części, a hermetyczne uszczelnienie utrzymuje ją na miejscu.1 komentarz do Rozwój nowoczesnych protez

Skomentuj to !

 

 

 

Mozesz uzyc ponizszych tagow HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>