Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Funkcjonowanie protez

Jeśli masz szczęście mieć wszystkie swoje ręce i nogi, możesz czuć się pewnie bezpiecznie.

Ciało ludzkie jest niezwykłym kawałkiem biologicznej maszyny i kończyn nie są wyjątkiem. Na przykład, delikatne i złożone ręce mogą wykonywać zadania, takie jak pisanie, gry na skrzypcach. W tym samym czasie, ręce muszą być wytrzymałe, odporne na ciężkie przedmioty i skutki z tym związane.

protezy rąk

Nogi są równie imponujące, co umożliwia nam pokonywać duże odległości bez zmęczenia i przechodzą przez tereny niepewne.  Unieruchomienie kończyny z powodu urazu lub choroby jest czymś strasznym ponieważ odzyskanie sprawności fizycznej i psychicznej jest ciężkie. Jednak np. podczas amputacji kończyn górnych, obejmujące utratę całości lub części ramienia, może oznaczać utratę zdolności do wykonywania pracy lub umiejętności normalne czynności życia codziennego.  Amputacja części jednej kończyny lub nóg, może to oznaczać utratę zdolności do marszu lub biegu.

Kończyn protetyczne są niezwykle cenne ponieważ proteza może pomóc przywrócić niektóre z możliwości utraty amputowano kończyny. Chociaż proteza nie przywróci, funkcji udostępnianych przez biologiczne kończyny, jednak zapewniają one możliwości  znaczące. Wielkie postępy dokonywane są każdego dnia w zakresie protetyki, a jednocześnie wielkie wyzwania technologiczne pozostają, sztuczne kończyny stają się coraz bardziej podobne do rzeczywistych kończyn.

W protezach w piłkarzyki

Czy chcesz wiedzieć, jakie są protezy?

Czy chcesz wiedzieć, jak są wysoko sprawne? ,

Czy chcesz wiedzieć, jak blisko są naukowcy w rozwoju sztucznych kończyny, podobnych do tych, które widzimy w filmach science-fiction?

Będziemy z Tobą. Ale najpierw, przeczytaj kolejne strony, aby spojrzeć w przeszłość i dowiedzieć się, jak protez ewoluowały na przestrzeni dziejów.

Historia Protez1 komentarz do Funkcjonowanie protez

Skomentuj to !

 

 

 

Mozesz uzyc ponizszych tagow HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>