Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Skręcenie stawu skokowego

Witam!
Jestem aktywnym graczem piłki nożnej od ok. 7 lat, gram regularnie 2-3 razy w tygodniu przez cały rok. Ostatnio borykałem się z urazem skręcenia stawu skokowego, ale po odpoczynku od gry kostka się zrosła [trochę krzywo, ale nie o tym] i mogłem dalej cieszyć się grą z przyjaciółmi. Niestety dokładnie w zeszły czwartek 13.05 – był to mój 4 mecz po powrocie po kontuzji – upadłem na wyprostowaną nogę próbując blokować piłkę i ostro się wygięła :( chrupło coś w kolanie, ale noga wróciła na swoje miejsce.
Pojechałem od razu do szpitala sprawdzić co się stało, bo noga cały czas bolała. W szpitalu rentgen i kości są na swoim miejscu, jednak z sprawnej strony kolana widać na zdjęciu taką małą łezkę której lekarz nie mógł bliżej określić. Jako, że mnie bolało jedynie przy zginaniu powiedział że nadciągnąłem więzadła i powinienem odpocząć 2 miesiące, po czym mogę wrócić do gry.
Na drugi dzień noga mi tak spuchła, że nie mogłem jej wyprostować, a o staniu na niej to już nie wspomnę. Kolejne 2 dni spędziłem w łóżku i dopiero w niedziele udało mi się [na siłę] wyprostować nogę i mogłem na niej stanąć. Do dzisiaj kuśtykając mogę chodzić lecz dopiero niedawno dowiedziałem się czym jest ta łezka na zdjęciu. Okazuje się, że z prawej stronie przy kolanie mam taka małą jakby “chrząstkę” która się chyba odkruszyła i mogę ją przesuwać palcem przez całe kolano, ale jak przegnę i wyjadę gdzieś za daleko to czuję ból :( strasznie mnie ta ‘chrząstka” martwi i chciałem się zapytać czy nie wiecie co to może być? Czy to normalne, a jeżeli nie to jak można to usunąć, wyleczyć? Poza tym od kilku dni boli mnie łydka na tej nodze, ale to tak strasznie, że jakiekolwiek próby napięcia nogi kończą się grymasem bólu…

Proszę o odpowiedź,
Pozdrawiam!Skomentuj to !

 

 

 

Mozesz uzyc ponizszych tagow HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>