Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Jak się leczy osteochondrozęWitam, mam 31 lat. W lipcu 2005 r. skręciłam prawe kolano, które unieruchomiono w szynie gipsowej. Pól roku później wykonano mi artroskopię. Rozpoznanie: Chondromalacja I/II stopnia obu kłykci kości udowej prawej. Otrzymałam leki i chodziłam na rehabilitacje i był spokój. Aż do marca tego roku. Kolano znowu zaczęło boleć przy chodzeniu i spoczynku. Puchło i chrupało. W nocy nie mogłam spać a w dzień normalnie funkcjonować. Zlecono mi rehabilitacje, blokady i masę leków przeciwbólowych, które i tak nie skutkowały. Ortopeda stwierdził, że mam uszkodzoną łękotkę przyśrodkową. W sierpniu wykonano mi rezonans magnetyczny. Wynik nie potwierdził diagnozy ortopedy. Miesiąc później byłam już po kolejnej artroskopii. Rozpoznanie: Osteochondroza kłykci udowych prawych II stopnia. Od ortopedy nie usłyszałam żadnego sensownego wytłumaczenia, co to jest za choroba, i jak ją można leczyć (wyleczyć?). Na dzień dzisiejszy jestem po 3 zastrzykach do stawowych, a kolano ciągle BOLI-może trochę mniej niż przed zabiegiem, ale nadal nie potrafię przykucnąć czy klęknąć. Chodzenie po schodach nadal sprawia mi trudność. Za 2 tygodnie idę na kolejną rehabilitację, ale czy będzie jakaś poprawa? Tego nie wiem. Zobaczymy.
A zatem moje pytanie brzmi: jak się leczy osteochondrozę i czy można ją wyleczyć?

Pozdrawiam.?
Skomentuj to !

 

 

 

Mozesz uzyc ponizszych tagow HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>