Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Pierwsza sztuczna kończyna przychodzi z rzeczywistości wirtualnej

proteza ręki

Międzynarodowy zespół kierowany przez Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory (APL) w Laurel, Maryland, opracowała prototyp pierwszego w pełni zintegrowanego ramienia protetycznego, które może być kontrolowany w sposób naturalny, dostarcza zmysłowych doznań , wysoki poziom kontroli wyprzedza obecny stan wiedzy o protezach.  Prototyp nr 1, opracowany dla Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) Rewolucjonizuje Protetykę. Program jest kompletnym systemem kończyn, które obejmuje również wirtualne środowisko wykorzystywane przez pacjenta, szkolenia, badania kliniczne konfiguracji i rejestrowania ruchów kończyn i sygnałów sterujących podczas badań klinicznych.

DARPA program protetyki jest ambitny, aby zapewnić najbardziej zaawansowane w technologii medycznej i rehabilitacyjnej ramię kończyny dla wszystkich osób potrzebujących naturalne czujące kończyny.  W ciągu ostatniego roku APL dostarczyła rewolucyjne odkrycia w dziedzinie Protetyka 2009 (RP 2009) zespół dążył do opracowania protez ramienia, które przywróci istotne funkcje i percepcje zmysłowe naturalnych kończyn. Prototyp nr 1 i wirtualne środowisko systemu zostały dostarczone do DARPA przed planowanym terminem, a Prototyp nr 1 został przetestowany w badaniach zdobył zaufanie i wysokie oceny prowadzonych przez partnerów zespół rehabilitacyjny Institute of Chicago (RIC) w styczniu i lutym.

“Postęp ten stanowi pierwszy poważny krok w bardzo śmiały program, który obejmuje cztery lata i obejmuje ponad 30 partnerów, w tym agencje rządowe,  uniwersytety i prywatne firmy ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Kanada”, mówi APL’s Stuart Harshbarger, który prowadzi program. “Rozwoju tego pierwszego prototypu w ciągu pierwszego roku obowiązywania niniejszego programu jest niezwykłe osiągnięcie przez utalentowanych i zmotywowany zespół i służy jako uprawomocnienie, że będziemy w stanie realizować wizję DARPA, mechaniczne ramię które ściśle naśladuje właściwości zmysłowego postrzegania biologicznych kończyn.

Wykorzystanie pozostałych nerwów i zaawansowanego poziomu naturalnej kontroli, zintegrowanych zmysłów, w opinie prezentacja Prototyp nr 1 są aktywne ukierunkowane Muscle Reinerwacyjnych (TMR), technika ta po raz pierwszy została przedstawiona przez dr Todd Kuiken na RIC, która obejmuje przeniesienie pozostałych nerwów od amputacji kończyn z niewykorzystanymi regionami mięśni w odpowiedniej odległości od amputacji. W tym przypadku nerwy zostały przeniesione w piersiowe obszar klatki piersiowej pacjenta. Procedura ta zapewnia bardziej intuicyjne korzystanie z protez rąk i pozwala na naturalne poczucie siły chwytu i dotyku.

W trakcie oceny klinicznej kończyn w RIC, Jesse Sullivan, pacjent dr Kuiken, zauważył istotną poprawę testów funkcjonalnych, takich jak możliwość zmiany położenia kciuka dla różnych uchwytów, należy usunąć kartę kredytową z kieszeni, komin, kubki przy jednoczesnym kontrolowaniu jego siły uchwytu za pomocą zmysłów. Harshbarger mówi, że decydujące znaczenie dla rozwoju Prototypu nr 1 było ścisła współpraca z pacjentem, takich jak Sullivan, aby pomóc zespołowi zrozumieć cechy pacjentów szukać w nowych protez. System kończyn, naturalny wygląd został stworzony przy użyciu zdjęć pacjenta kończyn podjęte przed wypadkiem.

“Rehabilitation Institute of Chicago będzie wdrażał badania, zastosowane techniki Reinerwacyjne ukierunkowane na korzystać naszego narodu i kobiet”, mówi dr Kuiken, dyrektor Center for Neural Engineering Bionic medycynę na RIC. “Wyniki osiągnęliśmy w tym projekcie bardzo ekscytujące i jestem przekonany, że te odkrycia przyniesie więcej naturalnej kontroli protezy, lepsze sztuczne kończyny by dokonać zmian w życiu amputowanych osób na całym świecie.”

Bardziej zaawansowane Prototypy w APL, która była odpowiedzialna za wiele projektów i stworzenie Prototypu nr 1. I inni członkowie zespołu pracują już intensywnie nad drugim prototypem, oczekuje się, że zostanie przedstawiona pod koniec roku 2009. Będzie ona jeszcze bardziej zaawansowany i sprawniejszy o 25%.  Szybkość ruch zbliża się do możliwości ludzkich kończyn, w połączeniu z ponad 80 pojedynczymi elementami sensorycznych zakończeń dotyku, temperatury i pozycji kończyn.

“Nadal jest jeszcze wiele do zrobienia w celu określenia najlepszego sposobu sterowania, a ostatecznie, w jaki sposób włączyć sensory odpowiednie dla tych zmysłów wejść w układ nerwowy człowieka, Harshbarger mówi. “Zespół APL jest już gotowy wirtualny model Proto 2 z danych zapisanych podczas badań Prototypu nr 1. Zespół pracuje by zidentyfikować rozbudowany zestaw chwytaków, które mogą być kontrolowane przez pacjenta najpóźniej w tym roku.”

Innym ważnym osiągnięciem jest funkcjonalna demonstracja iniekcyjna mioelektryczna Sensora (IME) urządzenie-bardzo małe wstrzyknięte lub chirurgicznie za implantowane stosowane do pomiaru aktywności mięśni u źródła powierzchni elektrod na skórze, które były wykorzystywane podczas testów pierwszego prototypu.

Urządzenia IMES, w połączeniu z procedurami TMR, obiecują zwiększenie wierności kontroli i mogą być wykorzystane w pewnych sytuacjach istotną poprawę”, zauważa Harshbarger. Dalsze prace neuronowych integracji obejmuje wytwarzanie urządzeń do wczesnego włączenia bezpośrednio z obwodowego układu nerwowego w korze mózgowej.

“APL i DARPA są zjednoczeni w misji poprawy technologii i jakości życia dla naszych pacjętów” Harshbarger nadal. “Wielu ludzi, ciężko pracuje, aby zrealizować wizję agencji DARPA ostatecznego systemu kończyn. Zbliża nas to do naturalnego wyglądu i kontroli naturalnej kończyn. Pozostaje poważnym wyzwaniem, ale dotychczasowy postęp powinien dać nadzieję, że wyniki końcowe jeszcze w 2009 roku znacznie poprawi możliwości kończyny górnej protezy.

Zespół przygotowuje się do dalszych prac, Prototyp nr 1 już jest i generuje znaczne zainteresowanie ze strony agencji rządowych, którzy chcą przejścia prototypu do stosowania na innych pacjentach.2 komentarz do Pierwsza sztuczna kończyna przychodzi z rzeczywistości wirtualnej

Skomentuj to !

 

 

 

Mozesz uzyc ponizszych tagow HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>