Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Superczuły prototyp protezy ręki

Proteza ręki


W taki ?gadżet? został wyposażony Evan Reynolds. Ręka, którą stracił została zastąpiona w pełni funkcjonalną prototypową protezą. Brytyjczyk jest jedną z pierwszych osób na świecie posiadających tak realistyczną protezę ręki. W dalszej części tekstu znajdziecie film przedstawiający działanie ?gadżetu?.

Podczas przejażdżki z przyjacielem Evan trzymał rękę za oknem.Kiedy parkowali samochód zbyt mocno zbliżył się do drewnianego ogrodzenia, które dosłownie wyrwało rękę chłopaka.

Na szczęście z pomocą przyszła Touch Bionics dając Evanowi wartą 60 000 USD protezę kończyny. Jak dotąd bardzo niewiele osób może powiedzieć o sobie, że miało takie szczęście w nieszczęściu.

Sztuczna ręka jest dostatecznie czuła, aby umożliwić obieranie ziemniaków, trzymanie surowego jajka lub jednorazowego kubka bez zgniatania. Żeby złapać jakiś przedmiot wystarczy wyobrazić sobie tę czynność, a ręka zrobi co do niej należy.

Informacji o takich ?gadżetach? nigdy za wiele. Całe szczęście, że równolegle do licznych militarnych wynalazków, powstają także te ratujące zdrowie i życie.

źródło: GizmodoSkomentuj to !

 

 

 

Mozesz uzyc ponizszych tagow HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>