Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Proteza nogi dziadka

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Proszę o poradę. Mój dziadek jest po amputacji nogi ( na wysokości  połowy uda ) ? zresztą odbyła się ona już ponad 50 lat temu. To były AK-owiec i już w bardzo słusznym wieku, bowiem stuknęła mu już 90-tka Od bodajże 20-stego roku życia chodził w protezie, jednak w ostatnim okresie pojawiły się problemy?
Niestety kikut jest już bardzo wrażliwy, po nawet trzy dniowym noszeniu protezy tydzień musi go leczyć. Niestety skóra jest już bardzo cienka i podatna na uszkodzenia oraz podrażnienia. Nadmienię, że owe protezy zawsze były ?budżetowe?, czyli jak mniemam najgorszej jakości ( lej ze sztywnego plastiku ).
Ostatnio byliśmy w Konstancinie-Jeziornej i zrobiono mu nową ? niestety jest bez zmian.
Czytałem sporo o lejach silikonowych i innych tego typu wynalazkach ? czy moglibyście coś na ten temat napisać/polecić ?

Czy dla starszej osoby, z bardzo wrażliwą skórą jest jakieś inne wyjście, niż proteza z plastikową kuwetą na kikut i pończochą? Czy jest jakiś sposób, aby ochronić kikut a jednocześnie korzystać bez problemu z protezy? Dodam, że koszt nie ma specjalnie większego znaczenia.

Będę ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek rady czy wskazówki.

W razie czego służę dodatkowym info.
Pozdrawiam.
GrzesiekSkomentuj to !

 

 

 

Mozesz uzyc ponizszych tagow HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>