Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Ciężki wypadek

Witam.

Mam 18 lat i doświadczyłam urazu wielonarządowego podczas wypadku samochodowego. Jechałam nad wodę z moimi koleżankami. kierowcę poznałam w dzień wypadku, pił alkohol co zauważyłam dopiero później.
wiem że nie powinnam wsiadać z nim do samochodu, dzwoniłam do wielu osób żeby mnie stamtąd zabrali ale jak zwykle nikt nie miał czasu.

Gdy wsiadałam z nim do samochodu wywnioskowałam, że nie jest pijany i że będzie wszystko w porządku. więc wsiadłam bo nie chciałam tam zostać sama. powiedziałam raz się żyje.. i za to dziękuję Bogu bo przeżyłam. (i proszę nie piszcie mi ze mogłam nie wsiadać.. już nie ma co 'gdybać' to mnie bardzo dobija, jeszcze nie mogę się pozbierać po tym wypadku) rdzeń kręgowy nie jest uszkodzony mimo złamanego kręgosłupa. zmarła moja koleżanka która nie miała tyle szczęścia co ja, druga ma złamanie otwarte nogi i ręki. a kierowcy nic nie jest i nic sobie z tego nie robi. wyszedł z aresztu za kaucją.
Zaś ja Mam złamanie kompresyjne trzonów kręgów L-1 i L-4. złamanie przynasad dalszych kości przedramienia lewego. Złamanie kości krzyżowej po stronie lewej. Odmę opłucnową i złamanie 4 żeber.
przeszłam 2 operację. kręgosłup został ustabilizowany drutami, ręka też. co prawda fizycznie dochodzę do siebie szybko bo już chodzę powoli. ale mam uszczerbek na zdrowiu nie tylko fizycznym ale też psychicznym. mama chce zaprowadzić mnie do psychologa. jestem ponad miesiąc od wypadku.
jutro 1 września a ja do szkoły nie pójdę. w tym roku czeka mnie matura i nie wiem jak sobie z tym poradzę.
dzwonią do mnie mediatorzy do spraw o odszkodowanie z wielu firm ale zastanawiam się wraz z rodziną czy nie dalibyśmy sobie rady z tym sami. 20-25% kwoty odszkodowania to dość dużo chyba.
Czy mogłabym liczyć na jakieś wskazówki jakie 'sprawy papierkowe' trzeba załatwiać, chciałabym tak mniej więcej krok po kroku. i czy może ktoś określić mniej więcej kwotę odszkodowania o jaką mogłabym się ubiegać?

serdecznie dziękuję z góry za odpowiedzi i liczę na pomoc.

987zzz321
zp8497586rq


1 komentarz do Ciężki wypadek

  • Roszczenia należy złożyć do zakładu ubezpieczeń w którym sprawca miał wykupioną polisę oc.Z pewnością będzie Pani przyczynienie .Będzie się liczyło jak bardzo pijany był sprawa (ile miał promili?) i czy Pani piła z nim?