Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej (więcej informacji znajdziesz w google po wpisaniu "ciasteczko wikipedia"

Kategorie

  • Brak kategorii
XeroSox

Pomóż zebrać pieniądze na protezy i leczenie Kasi Kamudy

Pomóż zebrać pieniądze na protezy i leczenie Kasi Kamudy


Wystartowała koalicja na rzecz Kasi Kamudy z Elbląga.

Przypomnijmy, Kasia ma 15 lat i była obiecującą wiolonczelistką. Niestety, w wyniku wypadku jej życie się zmieniło. W maju br. Elblążanka uległa porażeniu prądem wysokonapięciowym, doznając oparzeń trzeciego i czwartego stopnia. Walka z konsekwencjami oparzeń doprowadziła do amputacji prawej ręki, lewej powyżej łokcia oraz prawej nogi na wysokości stawu kolanowego. Życie dziewczynce zdecydowanie ułatwią protezy oraz rehabilitacja, których łączny koszt wyniesie blisko 150 000 zł.

Pod koniec czerwca w Elblągu zebrała się grupa tych, którym los młodej elblążanki nie jest obojętny. W skład koalicji na rzecz Kasi weszli: Fundacja Elbląg, ZHP, ESWIP, Regionalne Centrum Wolontariatu, Lions Truso, Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie Elbląg Europa, Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza Lazarus oraz firma Pujan.
Celem koalicji jest przede wszystkim zebranie pieniędzy na protezy Kasi ? mówi Adrian Greczycho, komendant Hufca ZHP w Elblągu. ? W tym celu organizowane będą zarówno zbiórki, jak i koncerty. Od września Kasia weźmie udział w szkolnej kampanii, w której będzie przestrzegać młodych ludzi przed konsekwencjami nieprzemyślanych działań, takich jak wchodzenie na słupy wysokiego napięcia.

Mimo że Kasię dotknęło nieszczęście, stara się z optymizmem patrzeć w przyszłość.
? Fakt, że tyle osób włączyło się w pomoc dla mnie, daje mi siłę ? mówi dziewczynka. ? Kiedy znajdę się w szkołach, będę odradzać ludziom w moim wieku nierozważne działania.

Wdzięczna jest również jej mama.Bywają chwile zwątpienia ? mówi Joanna Kamuda, mama Kasi. ? Najważniejsze jednak, że czujemy wsparcie wielu osób i widzimy, że wielu osobom zależy, aby mogła żyć w miarę normalnie po tej tragedii.


Na koncie Kasi jest coraz więcej środków.
? Do tej pory na konto Fundacji wpłynęło ponad 4600 zł ? mówi Małgorzata Woźna z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. ? Ale zdajemy sobie sprawę, że lokalnie tych pieniędzy nie zbierzemy. Dlatego liczymy na pomoc fundacji Jolanty Kwaśniewskiej i TVN pani Walter. Chcemy zebrać te środki jak najszybciej się da.

W pomoc dla Kasi włączyły się również władze miasta.
? Chcemy, żeby ta pomoc była wymierna ? zapewnia Artur Zieliński, wiceprezydent Elbląga. ? W tej chwili zaawansowane są prace związane z zamianą obecnego mieszkania rodziny na większe, pozbawione barier architektonicznych.

Chętni do jej niesienia proszeni są o dokonywanie wpłat na konto

Fundacji Elbląg:

PeKaO S.A. 46 1240 1226 1111 0010 0478 1746

z dopiskiem: ?Na leczenie Kasi Kamudy”.

(szal)POLSKA Dziennik Bałtycki
2 komentarz do Pomóż zebrać pieniądze na protezy i leczenie Kasi Kamudy

Skomentuj to !

 

 

 

Mozesz uzyc ponizszych tagow HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>